Yönetilen Hizmetler

Yönetilen Hizmetler
Bizim Bulut

Yönetilen Hizmetler

Yönetilen Hizmetler/Servisler (Managed Services) Nedir?

Bir işletmenin belli bir hizmetin veya fonksiyonun yönetimini dış hizmet sağlayıcısına veya üçüncü bir tarafa devretmesidir. Genellikle işletmeler uzman olmadıkları alanlardaki hizmetlerin profesyonelce yönetimi için yönetilen hizmetler sözleşmeleriyle dış hizmet sağlayıcılara devrederler. Özellikle BT altyapısı, ağları, siber güvenliği, veri yönetimi hizmetlerinde yaygın olarak kullanılır.

Yönetilen hizmet sözleşmeleriyle, İşletmenize ait sunucu ve veri depolama sistemlerinin, sanallaştırma platformlarının, yedekleme ve felaketten kurtarma merkezlerinin (FKM), bilgisayar ağlarınızın profesyonel ve konusunda uzman ekipler tarafından yönetilmesi, işletme ve idamesi, korunması, güvenliğinin alınması garanti altına alınır. Dedike edilmiş sistem mühendisi tarafından sunucu işletim seviyesine kadar (dahil) tüm BT sistemleri ve ağlarının sağlık durumu monitör yazılımlarıyla 7/24 saat esasına göre izlenir, eşik değeri tetikleyicileri ve ayrıntılı log analizleriyle olası problemler önceden tespit edilir ve proaktif olarak çözümlenir. Hizmet kesintisi ve olası veri kayıpları önlenerek iş sürekliliğiniz garanti altına alınır.

Biz tüm sistemlerinizin işletme ve idamesini kendi sistemlerimiz gibi hassas bir şekilde yaparken, size kendi işinize odaklanmak kalır.

BT hizmetlerinizle ilgili tüm süreçlerinizi güvenle bize teslim edebilirsiniz!
» İster yerinde isterse bulut ortamında BT sistem ve donanımlarınızın tüm yönetim sorumluluğunu alıyoruz,
» İsterseniz BT altyapı donanımlarını da cüz’i ücretlerle biz sağlıyoruz,
» Tek elden ve tek merkezden yönetiyoruz,
» Yedekleme (Back-up) ve Olağanüstü Durum Merkezi (ODM) yönetimi yapıyoruz.