Profesyonel Hizmetler

Profesyonel Hizmetler
Bizim Bulut

Profesyonel Hizmetler

Sunucu, Storage ve Sanallaştırma Kurulumları ve Arıza Yönetimi

ISO 9001, ISO 27001, ISO 20000-1, ISO 22301 standartları çerçevesinde hizmetlerle, servis kalitesi ve müşteri memnuniyeti öncelikli, teknik destek ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanın.

Konum bağımsız Türkiye’nin her noktasında binden fazla kuruluşa ait sistem ve network altyapısının tasarımı, kurulumu, konfigürasyonu, taşınması, işletme ve idamesini gerçekleştirmiş deneyimli ve uzman ekibimizle tanışın.

HPE ve Aruba markalarının yetkili servis merkezi olarak, HPE ve Aruba ürünlerinin kurulum, yapılandırma ve teknik desteğinde HPE ve Aruba sertifikalı uzmanlarımızı kullanın.

Marka bağımsız klasik, bütünleşik, hiper-bütünleşik tüm sunucu, veri depolama, yedekleme, ethernet anahtar, güvenlik duvarı, kablosuz erişim noktası donanımlarına yerinde ve uzaktan desteği alın.

Mevcut sistem mimarinizin sahada incelenmesi, uygun çözüm yollarının bulunması ve karar verme aşamalarında teknolojik danışmanlık hizmetlerimizden faydalanın.

Teknik Destek ve Danışmanlık Sözleşmeleri

Kuruluşlar, BT’ni kendi yapılarına entegre ettiğinde, ancak var olan sürecin sadece küçük bir kısmını tamamlamış olurlar. Asıl süreç, BT’nin işletme ve idamesinin sağlanmasıdır. Bu süreçte işletmeler, gerek bünyelerinde uzman bilgi işlem personeli bulundurarak ya da BT Teknik Destek Sözleşmeleriyle BT’ni yönetmektedirler.

Teknik Destek Sözleşmeleri kapsamında aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır.
» BT sistem, altyapı ve servislerin işletme, idame ve teknik desteği,
» BT ağ ve güvenlik donanım ve yazılımlarının işletme, idame ve teknik desteği,
» Bilgisayarlar, yazıcılar, tarayıcılar vb. son kullanıcı ürünlerinin işletme, idame ve teknik desteği,
» Verilerinizin korunması, yedeklenmesi, gerektiğinde kurtarılması,
» Periyodik bakımlar ve proaktif çalışmalar ile sistem sürekliliğinin ve hizmet kalitesinin artırılması,
» Periyodik sağlık taraması ve kontroller.
Saha Hizmetleri & Yerinde Destek

Bilgi Teknolojileri (BT) konusunda yaşanan problemlere yönelik kök neden analizi ve kalıcı çözümlerin sunulması, yerinde kurulum ve konfigürasyon, ihtiyaçlara yönelik keşif faaliyetleri gibi konularda sertifikalı ve deneyimli uzmanlarımızla saha hizmetleri sunuyoruz. Hizmetleri ISO, ITIL ve COBIT standartlarında hizmet yönetimi yaklaşımı ile sunulan hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmanız garanti edilmektedir.

Danışmanlık hizmeti aşamaları analiz, değerlendirme, strateji belirleme, tasarım, ürün konumlandırma, kurulum ve konfigürasyon şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Sertifikalı mühendislerimiz ve Ekahau Sidekick 2 donanımı ile otel, kampüs, stadyum, fabrika, depo, plaza katı gibi geniş alanların wifi saha keşiflerini yapabilir, wifi sinyal problemi ve darboğazlar çözümlenebilir. Ekahau’nun sunduğu ayrıntılı raporlar ile sorunlarınız kalıcı çözümlenir. DWG formatındaki bina çizimleri üzerinden wifi sıcaklık haritası (heat map) çıkarılarak AP'lerin tam montaj yerleri belirlenebilir.

Ekahau Sidekick 2 cihazı, dahili bataryası ile uzun süre wi-fi saha keşfine imkan sağlarken, 2,4/5/6 GHz (Wi-Fi 6E) bant genişliklerinde Wi-Fi saha keşfi ve spektrum analizi yapabilir.

Hassas Sistem & Veri Taşıma

Yöneticiler için, taşınma faaliyetlerinde en kritik husus, genellikle BT sistemlerinin yer değişikliğidir. Kullanılan sistem ve cihazlar çok maliyetli olup, taşınma esnasında donanımsal veya sistemsel olarak bozulma olasılığı yüksektir. Kısacası taşınması risklidir, uzman işgücü ve uygun ekipman gerektirir. Kısacası, BT ekipmanlarının zarar görmeden, en az hizmet kesintisiyle uzman ellerde yeni yerinde tesis edilmesi gereklidir.

Üstün deneyim ve tecrübeyle çok sayıda sistem odası taşıma projesi sıfır hatayla tamamlanmıştır. Proje dahilinde, tüm BT sistem ve donanımlarınızın eski yerinde kapatılması, demontajı, paketlenmesi, hassas taşınması; yeni yerinizde montajı ve çalışır vaziyette teslimi en az hizmet kesintisiyle istenilen zaman diliminde gerçekleştirilir.