Dış Kaynak (Outsourcing)

Dış Kaynak (Outsourcing)
Bizim Bulut

Dış Kaynak (Outsourcing)

Tam veya Yarı Zamanlı Personel Kiralama

Kurumların kendi BT altyapısını yönetmesi, işletme ve idamesi için Bilgi Sistem Uzmanı istihdam etmek zorundadır. Söz konusu kadronun özellikle küçük ve orta ölçekli kuruluşlar için istihdam edilmesi oldukça maliyetlidir.

Öte yandan kuruluşlar, kadrolu BT personelinin de çözümleyemediği problemler için BT sistem ve ağları ile güvenliği konularında sertifikalı ve deneyimli uzmanların desteğine ihtiyaç duymaktadır.

Günümüz ekonomik koşullarında işletmeler ana faaliyet konularına yoğunlaşırken faaliyet konusu dışında kalan alanlarda işi konsolide edecek firma arayışına gitmektedir. BT, hızlı değişimi ve birçok farklı uzmanlığı barındırması sebebiyle dış kaynak personel kullanımında (outsourcing) en çok tercih edilen sektörlerden biri haline gelmiştir.

Bizim Bulut işletmelere devamlı, süreli, belirli periyodlarda, proje hedeflerine odaklı dış kaynak personel desteği vermektedir. İşletmelerin BT yönetimini dert etmeden ana faaliyet alanlarına yoğunlaşmasını, BT iş gücü maliyetinin düşürülmesini, gereksiz zaman kaybının önlenmesini, sorumluluğunun paylaşılması sayesinde BT sistem kesintisi ve veri kaybı risklerinin en aza indirilmesini sağlamaktadır. Profesyonel bakış açısıyla, dış kaynak personel desteği verdiği işletmelerin göremediği ya da ilgilenemediği alanlara zaman kaybetmeden müdahale ederek ileride çıkabilecek sorunları önlemekte ve iş verimliliğini en üst seviyeye çıkarmaktadır.

BT operasyonlarınızı sizin adınıza, konularında uzman ekiplerimizce gerçekleştirerek operasyonel verimlilik sağlıyoruz. Müşterilerimize her gün artan rekabetçi koşullarda kendi profesyonel yetkinliklerinin yüksek olduğu alanlara odaklanmalarına imkan tanıyoruz.