Bulut Yedekleme (BaaS)

Bulut Yedekleme (BaaS)
Bizim Bulut

Bulut Yedekleme (BaaS)

Hızlı ve güvenli bulut yedekleme ve replikasyon!

Bulut Yedekleme hizmetimiz ile müşterilerimize kendi altyapılarında yedekleme altyapısı kurmak ve yönetmek yerine, Bizim Bulut tarafından sunulan güvenilir ve yönetilebilir bir hizmetten yararlanmalarını sağlamaktayız. Bu sayede müşterilerimizin verilerini güvenli bir şekilde saklayarak, veri kaybı riskini azaltmalarını ve veriye herhangi bir yerden erişmelerini sağlamakla birlikte felaket kurtarma planlarını kolaylaştırarak, iş sürekliliğini artırmaktayız.

BaaS hizmetimiz ile, herhangi bir masraf yapmadan ve iş yeri dışında bir altyapı oluşturup kullanmadan iş yeri dışı fiziksel ve sanal yedekler alın, sanal makineleri replikle edin. Veeam Cloud Connect bir servis sağlayıcının bulut depolama alanına tam olarak tümleşik, hızlı ve güvenli bir yedekleme yolu sağlamaktadır.

Tek yapmanız gereken müşteri temsilciniz ile iletişime geçmek veya aşağıdaki iletişim formunu doldurmak yeterli olacaktır. Yedeklerinizi ya da replikasyon işlerinizi buluta yönlendirmek – bulut tabanlı felaket kurtarma ve iş yeri dışı yedekleme hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bulut yedeklemesi eklemek kolaydır.

Veeam yıkıcı veri kayıpları yaşama riskinden kaçınmanıza yardımcı olacak güçlü ve güvenilir özellikler ile işlevler sunar. Veeam Cloud Connect ile şunlardan faydalanırsınız:
» İş yeri dışında barındırılan yedekler: Ek Veeam lisansına gerek duymadan güvenli bir SSL bağlantısı üzerinden fiziksel ve sanal yedeklerinizi iş yeri dışında barındırılan bulut havuzuna taşıyın.
» Tam görünürlük ve kontrol: Yedek konsolu üzerinden barındırılan yedekleme havuzlarındaki verilere doğrudan erişin ve veri aktarımı gerçekleştirin; bulut depolama havuzu kullanımını izleyin ve barındırılan depo yenilemeleri ile ilgili bildirimler alın.
» Modern yedekleme mimarisi: Tek bir ürün ile sunulan Yerleşik WAN Hızlandırma ile Yedek Kopyalama işleri, sonsuz artımlı yedekleme, sanal makineler ve sanal makine diskleri için paralel işleme, GFS (dede-baba-oğul) saklama ilkeleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere Veeam’ in modern yedekleme teknolojilerinden yararlanın.
» Uçtan uca şifreleme: Yerleşik sıkıştırmanın ve WAN Hızlandırmasının veri azaltım oranlarını olumsuz yönde etkilemeden tüm verilerinizin kaynağında (ağ alanınızdan ayrılmadan önce), hareket halinde ve hareketsizken şifrelenmesiyle rahat edin.
Bulut yedeklemeyle 3-2-1-1-0 kuralında uzmanlaşma
“3-2-1-1-0” kuralı, veri koruma ve yedekleme stratejileri için kullanılan bir ilkedir. Bu kural, özellikle iş sürekliliği ve felaket kurtarma planlamasında çok önemlidir. İşte bu kuralın her bir bileşeninin anlamı:
» 3 Kopya: Verilerinizin en az üç kopyasını (ilk veri dahil) saklayın.
» 2 Yedek: İki yedeğiniz olmalıdır. Bu, birincil veriniz ve iki ayrı yedekten oluşur.
» Bir Farklı Ortamda: Bu yedeklerden en az biri, kullanılan ana sistemden farklı bir ortamda veya medyada saklanmalıdır. Örneğin, biri yerel bir diskte, diğeri bulutta olabilir.
» Bir Farklı lokasyonda: Bu yedeklerden en az biri fiziksel olarak farklı bir lokasyonda bulunmalıdır. Bu, özellikle yangın, sel gibi felaket durumlarına karşı koruma sağlar.
» 0 Hata: Yedekleme sürecinizin ve geri yükleme kapasitenizin hatalarından emin olmalısınız. Yani, yedeklemelerinizi periyodik olarak test ederek geri yüklemelerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.

Bu strateji, veri kaybı riskini minimize etmek için oluşturulmuştur. Çünkü veri kaybı, işletmeler için maliyetli, zaman alıcı ve marka itibarını zedeleyebilir. Bu nedenle, bu kuralı takip ederek veri koruma stratejisi oluşturmak, pek çok organizasyon için kritik öneme sahiptir.

Veeam Cloud Connect ile ikinci bir merkeze para ve kaynak harcamadan veya bant genişliğini arttırmadan “3-2-1-1-0 kuralında” uzmanlaşabilirsiniz; yalnızca bulut yedekleme havuzu hizmetlerini Bizim Bulut’tan alın ve Veeam ’in Yerleşik WAN Hızlandırma teknolojisinden ve daha fazlasından yararlanın.