Bulut DLP (PaaS)

Bulut DLP (PaaS)
Bizim Bulut

Bulut DLP (PaaS)

Bulut DLP, Veri Kaybını Önleme (Data Loss Prevention) bulut tabanlı uygulamaları ve bulut depolama hizmetlerini kullanan işletmeler için önemli bir güvenlik katmanı sağlar. Hassas verilerin yetkisiz erişimine veya kaybına karşı koruma sağlar, uyumluluk gereksinimlerini karşılar ve veri ihlallerini önler. Bu sayede işletmeler, bulutta depolanan veya işlenen verileri koruyarak, güvenlik risklerini azaltır ve kurumsal itibarlarını korur.

Bizim Bulut DLP hizmetimiz ile;
» Veri Sınıflandırma: Verilerin hassasiyetine göre otomatik olarak sınıflandırılması ve etiketlenmesi.
» Veri Denetimi ve İzleme: Verilerin akışının izlenmesi ve belirlenmiş politikalara uygun olup olmadığının denetlenmesi.
» İçerik Analizi: Veri içeriğinin analiz edilmesi ve belirli türdeki hassas bilgilerin (örneğin, kredi kartı numaraları, sağlık kayıtları, vs.) tanımlanması.
» Kullanıcı ve Erişim Kontrolleri: Yetkilendirilmemiş kullanıcıların veya cihazların verilere erişimini engellemek için kontroller.
» Olay Günlüğü ve Raporlama: Veri hareketlerinin kaydedilmesi, raporlanması ve denetim izlerinin oluşturulması.
» Uyarılar ve Alarm Duyuruları: Politika ihlalleri veya potansiyel tehditler hakkında yöneticiye veya güvenlik ekibine uyarılar gönderilmesi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.