Ara

Kurumsal Sistem Çözümleri

Kurumsal Sistem Çözümleri
Bizim Bulut

Kurumsal Sistem Çözümleri

Sunucu & Veri Depolama & Sanallaştırma

Basit iş yüklerinden kritik iş yüklerine kadar müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu uygulamalara ve performansa yönelik ölçeklenebilir veri yönetimi için doğru sunucu çözümlerinin seçilmesi, gerek iş sürekliliği, gerek veri güvenliği için çok önemlidir.

Veri depolamada yeni teknoloji olarak Scale-Out mimariler, farklı veri tiplerinde yüksek performans sergileyebilen akıllı veri depolama sistemleri, geleneksel yapıların yerini almaktadır. Özellikle farklı disk tiplerinin (SATA, SAS, SSD) kullanıldığı Tiering teknolojilerini kullanabilen, performans kaybı olmadan yazılan verinin tekilleştirilmesini sağlayabilen veri depolama çözümleri ön plana çıkmaktadır.

Son yıllarda veri depolama üniteleri üzerinde sanallaştırma teknolojileri yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanmıştır. Bu kapsamda donanım üreticileri farklı çözümler ile kendilerini ayrıştırmaktadır. Veri depolama üniteleri üzerindeki disklerin sanallaştırılmasından, veri depolama ünitelerinin sanallaştırılmasına kadar farklı çözümler sunulmaktadır.

Mevcut fiziksel kaynakların daha verimli kullanılması amacıyla, fiziksel sunucular üzerine sanallaştırma platformları kurulmuş, birçok sanal sunucu bu platformlar üzerinde hizmet vermeye başlamıştır. Sanallaştırma projeleri; verimlilik, esneklik, modülerlik, kolay yönetilebilirlik, iş sürekliliği, kolay geri dönüş senaryosu ve tasarruf gibi avantajlar sağlamaktadır.

Hipervizör katmanı olarak Vmware, Microsoft Hyper-V, Citrix platformları ile sunucu sanallaştırma taleplerinizi karşılayabiliriz. Veri depolama (storage) sanallaştırma taleplerinizi Vmware VSAN, Microsoft Hyper-V Storage Spaces Direct (S2D), Citrix Storage Repositories (SRs), FreeNAS platformları ile projelendirebiliriz.

Uzman ve sertifikalı, satış öncesi ve satış sonrası satış ve teknik kadromuzla iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak, başlangıç seviyesinden en karmaşık sunucu, storage ve sanallaştırma ihtiyaçlarınızın belirlenmesi, marka bağımsız ürün konumlandırması, sistem mimarisinin kurgulanması, anahtar teslim proje olarak teslimine kadar tüm proje süreçlerinizin yürütülmesine talibiz.

Uzman ve deneyimli teknik kadromuzla sunucu ve veri depolama sistemleri ile bilgi sistemlerinizin sanal mimaride yeniden kurgulanması, ihtiyaçlarınızın belirlenmesi, marka bağımsız ürün konumlandırması ve devreye alınmasını anahtar teslim proje olarak iş süreçlerinizi aksatmadan gerçekleştirebiliriz.