Bulut FKM (DRaaS)

Bulut FKM (DRaaS)
Bizim Bulut

Bulut FKM (DRaaS)

Şirketinizin tüm IT sistemlerinin (sanal sunucular, sanallaştırma altyapıları, veriler, network bileşenleri vb.) periyodik olarak belirli RTO ve RPO değerlerinde uzak lokasyondaki veri merkezine replike edilmesi, olası bir felaketle karşılaşılması halinde uzak veri merkezinden bu sistemlerin çalışmasının sağlanması hizmetidir.

Disaster Recovery as a Service (DRaaS) ile olası felaket durumunda işletmenizin ihtiyaç duyduğu tüm IT sistemleri dakikalar mertebesinde bulut ortamından çalıştırılır ve işinize kaldığınız yerden devam etmeniz ve iş sürekliliğiniz garanti edilir. Bu da geçiş süreci planlanan kurguya göre çok hızlı ve anlık olabilir. Felaket sonrası IT altyapınız eski işlevselliğini kazandığında isterseniz verilerinizi kendi ortamınıza geri taşıyabilirsiniz.

Bizim Bulut, bulut ortamına taşınacak verilerinizin gizliliğini ve başkalarıyla paylaşılmayacağını ve okunmayacağını garanti eder.

Bu altyapıya kavuşmak ve iş sürekliliğini sağlamak için tek yapmanız gereken müşteri temsilciniz ile iletişime geçmek veya aşağıdaki iletişim formunu doldurmak yeterli olacaktır. Verilerinizi buluta replike ederek bulut tabanlı felaket kurtarma hizmetinden faydalanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Bizim Bulut Zerto MSP partneridir. HPE çatıısı altına giren Zerto Replikasyon yazılımı yıkıcı veri kayıpları yaşama riskinden kaçınmanıza yardımcı olacak güçlü ve güvenilir özellikler ile işlevler sunar.

Zerto’nun sunduğu faydalar:
» Verileri hızlı, güvenilir ve zahmetsiz bir şekilde yedekler.
» Verilerin güvenli ve uzun süre saklanmasını sağlar.
» Continious replikasyon yapar ve düşük bant genişliklerinde bile başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.
» İstenilen RTO ve RPO hedeflerini sağlar.
» Snapshot mantığı ile çalışmadığı için yedekleme esnasında performans kaybı yaşatmaz.