Bulut Container (CaaS)

Bulut Container (CaaS)
Bizim Bulut

Bulut Container (CaaS)

Hizmet Olarak Kapsayıcı (Container as a Service-CaaS), bir uygulamanın kodunu, kitaplıklarını ve diğer bağımlılıklarını kapsayan API'leri, kapsayıcı tabanlı sanallaştırmayı ve platform bağımsız çalışan kapsayıcıları, uygulamaları ve kümeleri yönetmenize olanak tanıyan abonelik tabanlı bir bulut hizmeti modelidir.

Uygulamalar onlarca, yüzlerce ve hatta binlerce kapsayıcılardan oluşabilir. Bulut kapsayıcılar sayesinde bu kapsayıcıları pek çok farklı bulut sunucusunda dağıtabilir ve yönetebilirsiniz. Bulut kapsayıcıları, eş konumlu gibi çalışır. Dağıtılmış bulut bilgi işlem uygulama mimarilerinin birçok avantajı vardır.

» Basitleştirilmiş uygulama dağıtımı: Bulut kapsayıcılar, container'laştırma platformu üstte çalıştığı sürece uygulamaların herhangi bir temel mimaride çalışmasına olanak tanır.
» Esneklil: Bulut kapsayıcı sanal makinelerin (VM) tamamı bulut sunucularıdır. Bulut sunucuları hızlı devreye alma, devreden çıkarma ve istek üzerine bulut bilgi işlem fiyatlandırması özellikleriyle çeşitli yapılandırmalar halinde mevcuttur.
» Dayanıklık: Bulut kapsayıcılar, uygulamalar için daha fazla yedeklilik, güvenilirlik ve erişilebilirlik sağlar. Bu imkanlar altyapının uzun süre kesintisiz çalışabilmesini sağlar.
» Ölçeklenebilirlik: Bulut kapsayıcılar farklı coğrafi bölgeler ve veri merkezleri arasında dağıtıldıkları için sınırsız ölçeklendirme yapabilir, tutarlı performans ve kullanıcı deneyimi sağlayabilirsiniz.
Sağladığımız CaaS Hizmetleri:
» DevOps Altyapısı: Yazılım uygulamalarının oluşturulması, test edilmesi ve çalıştırılmasının hem otomasyonu hem de yönetimidir. Sürecin kendisi tekrarlanabilir, sürümlendirilebilir ve kod olarak kullanılabilirdir; geliştirmede zaman kazandırır ve oluşabilecek manuel hataların sayısını azaltır. Container'laştırma ve dağıtım süreci benzer olup geleneksel DevOps süreçlerine ve araçlarına iyi uyum sağlar.
» Kubernetis Ortamı Mikro hizmetler: Mikro hizmetler mimarisi sayesinde uygulamaları, tek bir işlevi yerine getiren daha küçük bağımsız bileşenlere ayırabilirsiniz. Bulut kapsayıcı hizmetlerimiz, yüzlerce hatta binlerce mikro hizmetten oluşan büyük uygulamaların dağıtılmış bir bulut sunucuları ağında çalıştırılmasını sağlar. İş yükünü birkaç bulut sunucusu arasında paylaştırarak operasyonlarınızı en iyi maliyet için optimize eder ve bir makine arızalandığında hizmetlerin sürekliliğini sağlayabilirsiniz.

Container mimarisine geçişte profesyonel planlama desteği alabileceğiniz, ayrıca her türlü teknik destek ihtiyacınıza öncelikli olarak yanıt veren uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.