Cloud Server

Cloud Server Nedir ?

Cloud, verileriniz ve işlem gücünüzün sadece bir makina ile sınırlanmadığı veri barındırma ve işleme sistemidir. Dosyalarınız tek bir sunucu yerine bir sunucu çiftliği içerisinde barınır ve çalışır. Bu sayede hem sunucuda oluşabilecek teknik arızalarda kesinti yaşamazsınız, hem de anlık olarak sunucu çiftliğinin kaynaklarından yararlandığınız paydayı değiştirebilirsiniz. Bu sistem aynı zamanda inanılmaz esnek bir ücretlendirme modelini ve ihtiyaca göre ölçeklendirebileceğiniz bir hosting hizmetini mümkün kılar.

Storage Altyapısı

Asır Bulut Server altyapısı, kendi içinde fiziksel yedekli ve yüksek oranlı disk kapasitesi barındırmaktadır. Tüm storage katmanları RAID 60 disk organizasyonu ve SAS diskler üzerinden cache yapılandırılması ile toplamda 160 GBİT'lik iSCSI ve Fiberchannel erişim arayüzleri üzerinde %100 devamlılık ve veri güvenliği sağlanmaktadır. Asır Bulut Server özel ihtiyaçlarınız için müşterilerine %100 izole storage altapısı sunabilmektedir.

Kârlılık

Asır Bulut Server servisi ile standart hosting hizmetlerinde olduğunu gibi sabit bir alan zorunluluğunuz yoktur. Bu sayede işlem ve veri ihtiyaçlarınıza göre sunucunuzu up/down-scale edebilirsiniz ve sadece kullandığınız kadar ücret ödersiniz.

Verimlilik

Bu kadar esnek ve karlı bir yapı ile kısıtlı kaynakların kullanım verimliliğini en üste taşıyabilirsiniz. Bu sayede hem işiniz, hem bütçeniz, hem de kullanmadığınız kaynakların israfını engelleyerek dünyamız için yüksek verimlilik elde edersiniz.

Esneklik

Yeni bir sunucuyu kurup başlatmak ya da halihazırda çalışan bir sunucunun kaynak payını değiştirmek için yönetim panelinde tek bir ayarı değiştirmeniz yeterli. Sunucunuzun kaynaklarını ihtiyaçlarınıza göre şekillendirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

%99.99 Erişebilirlik

Asır Bulut Server, standart sunucuların aksine iş yükünü büyük bir sunucu çiftliğine dağıttığı için, işlem gücünüz her an emrinizdedir. Asır Bulut’un internet servislerine omurga üzerinden bağlı alt-ağı ile buluttaki sunucularınız her an erişilebilirler.