Özel Bulut Servisleri

Bulut Hizmetleri Asır Bulut ile Çok Kolay

Servislerinizi ve uygulamalarınızı bizimle beraber bulut'a taşıyarak bulut teknolojisinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

Bulut altyapımıza ek olarak Asır Bulut'un sahip olduğu bilgi ve deneyim ile servis/sistemlerinizi harmanlayarak %100 uptime garantisine sahip ortamlar kurabilir, felaket anında dahi kendi kendini düzelten sistemler tasarlayabilirsiniz.

Hesap Oluşturun & İletişime Gecin

Danışmanlık

Asır Bulut mühendislerinin deneyimleri ile sistem & uygulamalarınızı ölçeklenebilir hale getirin, uygun maliyetle barındırın veya yeni sistem tasarımı görüşmeleri yapın.

Strateji Geliştirme

Her zaman büyüme, küçülme ve felaket senaryolarınız hazır olmalıdır. Bu sayede beklenmedik durumlarda sistemlerinizi kapatmadan aksiyon alabilir & yeni şartlara uyum sağlayabilirsiniz.

Bulut'a Taşınma

Servislerinizi bulut sunucular üzerine taşımak her zaman bulut'a taşınmak anlamına gelmeyebilir. Bulut'a taşınmak sistemlerinizin %100 oranla açık kalabilir vaziyette çalışmasını sağlamaktır.

Kritik Uygulama

Servislerinizin taşınması veya ölçeğinin değişmesi durumlarında kesinti oluşmadan aksiyon almanızda yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız. Mevcut bilgi ve deneyimimizi sizinle paylaşmaya hazırız.

Yönetimli Güvenlik

Bulut'a taşınmaya başladığınızda almanız gereken güvenlik önlemlerinin şekli ve seviyesi değişir. Değişen ortama uygun güvenlik sistemlerinin kurgulanmasında PlusClouds mühendisleri yanınızda olacaktır.

transformasyon= dönüşüm. "Dönüşüm"

  • Dönüşüm; bugünden yarına hızla geçilecekbir durum değil bazen uzun yıllar sürebilen meşakkatli bir yolculuktur.

    Dijital dönüşüm ise; bir kurum, şirket veya organizasyonun, dijital çağa ayak uydurmak için, pazarlamasından, organizasyon yapısına ve yönetim şekline kadar tüm süreçlerini yeni dünya araçları ile yapmasına verilen genel isimdir.

    Dijital dönüşüm; teknoloji dönüşümü değil iş yapma şeklinin dönüşümüdür. Şirketler, iş yapış şekillerindeki değişiklikler sayesinde daha önce hiç bakmadıkları iş sonuçlarına da bakmaya başlamışlardır. Bu iş sonuçlarıyla beraber baktıkları raporlarda ulaştıkları büyük verileri anlamlandırarak yeni, farklı stratejiler geliştirme ve daha verimli çalışma modelleri üzerinde kurgular oluşturmayabaşlama fırsatını da yakalamış oldular.

    Dönüşüm esnasında dijital dönüşüm farklı bölümlerde yapılacağı gibi şirket dijital transformasyonu, IT transformasyonu, pazarlama ve şirketin diğer fonksiyonlarında transformasyonlar yapılabilir. Pazarlamada yapılan dijital dönüşüm süreçleri şirketin bütünün dijital dönüşümü tamamladığını göstermemektedir. Bazı durumlarda bu konuyla ilgili yanlış algılar bulunmaktadır. Aynı zamanda hemen hemen tüm sektörlerde halen hibrit süreçler devam etmektedir. Özellikle pazarlama fonksiyonları için konvansiyonel ile dijital pazarlama etkin ve entegre biçimde kullanılmaktadır.


Dijital "Dönüşüm"de Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Dijital dediğimizde aklımıza sosyal medya, web siteleri, IOT(nesnelerin interneti), büyük veri, bulut teknolojilerive mobil uygulama çözümleri gelmektedir. Tüm iş süreçlerine, hepsini aynı anda entegre edip dijital dönüşüm yapıyoruz demek doğru bir süreç yönetimi olmamaktadır.

 Dijital dönüşüm sürecinde tüm sosyal medya kanallarında yer almak zorunluluğu bulunmuyor. Stratejilerinizi doğru belirleyerek, doğru kanalları seçmek önemli. Hem Pinterest'te olmak , hem instagram'da hem de twitter'da olmak gerekmiyor. Tabi bulunduğunuz sektör burada en önemli etken.

Bir başka örnek ise sektörünüzde bulunan tüm şirketler  saha satış operasyonlarının iş yapış şekillerinde değişiklik yaptıklarında aynı marka ve model cihazlarla/teknolojiyle çalışıyorlar diye farklı alternatifler aramamak yanlış bir seçime yönlendirebilir. Tabi burada en önemli noktalardan biri ise bu farklı alternatif arayışında pilot çalışma grubu kurmalı ve geri bildirimler değerlendirilerek  o gün için verilebilecek en doğru kararı vermek olmalıdır.

Dönüşüm için doğru zaman değilse sırf dönüşmek için yapmamak  ve beklemek gerekir. Bu süreç içinde belirlediğiniz projeler çok verimli ve faydalı görünebilir ancak sizi destekleyecek doğru teknolojiyi bulamıyorsanız sırf süreçleri başlatmak adına projenin verimliliğini düşürmemek gerekir.

Dönüşüm çok iyi planlanmalıdır. İyi planlanmayan süreçlerde sonradan çıkan talepler sürekli değişikliklere neden olur ve aynı şekilde bu süreç son kullanıcıları oldukça zor durumda bırakır ve motivasyon düşüklüğüne neden olur.

 Dijital dönüşüm süreçlerinde yazılımcı ve IT profesyonelleriyle çalışılmaktadır. Sizin çalıştığınız sektör ve alana uzak bir grup ise; siz ne isterseniz yazılımcılar istediğiniz kadarını size sunarlar.  Baştan net bir şekilde belirlenmemiş süreçler sonrasında daha uzun soluklu çalışmalara neden olur. Verimli çalışıp kaynakları doğru kullanabilmek için de süreçleri iyi planlamak ve taleplerinizi detaylı bir şekilde aktarmak önemlidir. Bu noktada şirketinizdeki IT departmanının da çok güçlü ve destekleyici bir alt yapıya sahip olması gerekir .

Bu süreç eğer pazarlamadaki bir transformasyon ve iş yapış şeklinin değişikliğini sağlıyorsa, burada dijital pazarlamacıların IT ve pazarlama ekiplerini ortak noktada buluşturmaya çalışması gerekir.

Transformasyonu doğru yönetebilmek en önemli noktadır. IT süreçlerinde özellikle pazarlama birimlerinde tek bir fonksiyonun içinde bile farklı ekipler ve bu ekiplerin farklı talepleri oluşabilmektedir.Talep ve istekleri doğru planlamalı; gerektiğinde reddederek projenin istenilen seviyeye gelmesini sağlayacak ortam yaratılmalıdır. Bu yolculuk sırasında planlamada yaşanan eksiklikler nedeniyle sürekli gelen yeni talepler sonuca ulaşmak için zaman kaybına neden olur. "Olsa iyi olurlar" biraz daha bekleyebilir.

Dönüşüm sürecinde son kullanıcıya yönelik bir değişiklik var ise, ilgili kişilerin eğitimleri küçük gruplar halinde planlanmalıdır. Dönem sonu, sene sonu toplantılarında dönüşüm süreçlerinin lansmanı yapılmalı ancak son kullanıcının kullanacağı bir teknoloji var ise bunun lansmanı daha küçük gruplarda detaylı olarak anlatılmalıdır.


Dijital transformasyon, geleceğe hazır olmak isteyen her şirketin odağında olması gereken önemli bir konudur.  Dijital transformasyon yapmayan şirketlerin ne yazık ki yakın bir gelecekte çok fazla tutunamayacaklarını ve kaybolacaklarını göreceğiz.